Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 42 common:people_all_forms

Учням та батькам

Date: 20 червня 2022 о 10:53, Refreshed 21 вересня 2022 о 17:30

Стати медіадетективом: дитяча академія Суспільного Мовлення запрошує на безкоштовний онлайн-курс про створення новин


Безкоштовні дистанційні школи: де навчатися українським учням?


Вчителі більше не відповідають за безпеку дитини у школі?

Донедавна питання здавалося прозорим: за законом, за учня під час освітнього процесу відповідає школа. Але у вересні деякі заклади освіти пропонують батькам: якщо дитина на очному навчанні, підпишіть інформовану згоду про те, що самі несете відповідальність за її життя. Чому і де це відбувається? Чи це законно? Зібрали досвід і думки батьків з різних областей України.

«Відвідування школи може нести загрозу»

Деяких батьків просять письмово взяти відповідальність за безпеку пересування дитини до школи та додому. Киянка Вікторія Кулюківська ділиться своїм досвідом:

— Таку заяву в нас підписували ті, хто обрав навчання офлайн. А ще щоразу просять відписуватися, що дитина безпечно дісталася дому, якщо тривога була вже після того, як учні вийшли зі школи. Це цілком слушно. Та й до спуску в укриття поставилися серйозно: навіть перевіряли, скільки потрібно хвилин, щоб з найвищого поверху школи зійти дівчаткам у взутті на підборах, — розповідає вона.

Інша річ — прохання взяти на себе відповідальність за безпеку дітей під час перебування у школі. Або написати, що з укриттям ознайомлені, віддають дитину на навчання офлайн та не мають жодних претензій до адміністрації школи в разі виникнення обставин надзвичайної ситуації. І навіть страшніше сформульовано: «…усвідомлюю, що в період дії воєнного стану відвідування школи може нести загрозу життю і здоров’ю моєї дитини».

Такими протизаконними варіантами більшість батьків обурені. Радять одне одному приходити з юристами до шкіл, просити посилання на документ Міністерства освіти і науки. Звісно, такого документа не існує. У пресі теж дають роз’яснення: рекомендацій писати такі заяви МОН ніколи не давало.

Про яку відповідальність ідеться, якщо діти не поруч із батьками, не під їхнім наглядом? І взагалі такий документ, якщо його підписати, компрометує батьків як таких, які готові ризикувати безпекою дитини, вважають вони.

«Не треба робити крайніми вчителів»

Та одностайності серед батьків немає. Чи є такі, хто не проти взяти на себе таку відповідальність?

Дехто пояснює собі ситуацію так: такими документами адміністрація шкіл намагається заспокоїти самих педагогів. Учителі бояться кримінальних справ, якщо, як не страшно про це думати, діти постраждають від бомбардування. Всім відомо, що укриття не витримують прямого влучання. У вчителів під час війни з’явилися додаткові непрості завдання: організовувати перехід до укриттів та перебування там під час повітряної тривоги. Але ж вони не чарівники, відбити ракету не здатні. У частини з них взагалі руки опускаються: раптом після всіх зусиль їм загрожує в’язниця, а ще гірше — жити з думкою, що саме вони не вберегли дітей? Війна — це надзвичайна ситуація, тож і вимоги до вчителів варто змінити.

На думку Катерини Бережної з Кременчука, мами близнюків-другокласників, школа не має відповідати за рішення батьків:

— Це ж родини вимагали відкрити школи, бо дорослим треба працювати й ні з ким залишити дітей, або вважають, що лише вчитель може навчити. Хотілося б, щоб батьки усвідомлювали, що це саме вони роблять вибір і чим він загрожує в реаліях війни. Замисляться, коли підписуватимуть такі документи. Куди полетять ракети, ніхто не знає: приліт буває без оголошення тривоги або за лічені хвилини після. Не завжди можна зібрати дітей та відвести в укриття за цей час. І навчити дисципліни в першому-другому класі нереально. Моя позиція: синів до кінця війни до школи не відпущу, перевела їх на сімейну форму навчання. У вчителів хай залишається відповідальність, що була до війни (щоб діти не побилися, не випали з вікна), але за смерть і травми від прильоту ракети вони не мають відповідати.

Вітає такі документи як спосіб схилити батьків до онлайн-навчання і мама школярки з Кременчука Алла Заможська:

— У нашому місті ракета вбила 22 людини в торговельному центрі «Амстор». І нині жодна школа не працює офлайн. Я вважаю, рішення про очне навчання в будь-якому регіоні безвідповідальним. Не можуть укриттями слугувати підвали, де є комунікації, які можуть в один момент вилитися на голову дитині. Яскравий приклад того, наскільки не пристосовані бувають укриття: у Полтаві школярі ходять до туалету на відерце та в кульки.

Я не бачила жодного документа, де було б прописано алгоритм дій у разі потрапляння ракети в школу і масової загибелі дітей. І яку компенсацію держава сплатить батькам, бо не в змозі гарантувати безпеку жодному учаснику освітнього процесу. А ось учителів не треба робити крайніми.

Не рекомендовано, але батьки просять?

У рази гостріша ситуація там, де школам було не рекомендовано проводити очне навчання або де взагалі немає укриття. Там заяви про відповідальність батьків стають аргументом для забороненого очного навчання: мовляв, школа йде назустріч родинам учнів. У соцмережах пишуть про укриття, яке визнали непридатним чотири комісії, або про облаштоване всупереч усім вимогам на першому поверсі школи, де вікна просто заклали мішками з піском. Або про таке, де місць вистачає лише на початкові класи.

Дитина Олени Гасинець пішла в перший клас у школі селища Кальник у Закарпатській області:

— Батькам пропонують підписати заяву, за якою вони несуть відповідальність за життя та здоров’я дітей, ще й мають витрачати власні кошти на забезпечення укриття. У деяких батьків навіть не виникає запитань. Як укриття може працювати, якщо там немає хоча б туалету? Підписали такі заяви всі, крім мене.

Олена Мажара з Олександрії Кіровоградської області додає:

— Наша вчителька зі школи №9 показала зразок такої заяви і сказала обов’язково підписати. На запитання, чому саме батьки мають нести повну відповідальність за життя і здоров’я дітей, а школа ні до чого, вона відповіла: школа не має укриття. І поблизу його теж немає. Тож школа просто зняла із себе відповідальність: або пишемо заяву, або сидимо вдома без освіти. Я відмовилася підписувати.

Стаття 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту», стаття 54 Закону України «Про освіту» та Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти визначають: під час перебування дітей у закладі освіти відповідальність за їхнє життя та здоров’я несуть керівник та інші працівники закладу. 

То що ж тоді робити батькам? До кого звертатися? У наступному матеріалі ми готуємо алгоритм дій для батьків з порадами юриста.


Навчальний рік 2022–2023: що треба знати вчителям і батькам


Наказ про зарахування дітей до 1 класу 2022 - 2023 навчальний рік


До уваги батьків майбутніх першокласників!

Зарахування до 1-го класу на 2022/2023 н.р. у Доброводівську гімназію з початковою школою буде відбуватися згідно НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 367 від 16 квітня 2018 року, набір з 02 травня по 31 травня 2022 року.

Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають такі документи:

1) Копія свідоцтва про народження дитини.

2) Оригінал медичної довідки за формою № 086-1/о, завірений державною медичною установою, «Карта профілактичних щеплень» за формою № 063/о.

3)Заява встановленого зразка (пишеться в закладі) одного з батьків ( * в умовах воєнного стану можливий електронний варіант).

Адміністрація закладу освіти

______________________________________________________________________________________________________________________

Правила поведінки для учнів
  1. Загальні правила поведінки
    1. Правила поведінки учнів у школі базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.
    2. У випадку порушень Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:
  • усне зауваження;
  • запис зауваження в щоденник;
  • виклик учня самого або з батьками на засідання ради профілактики;
  • відшкодування завданої учнем шкоди його батьками.
    1. Учень приходить до школи за 15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у школу дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг, міняє взуття і прямує до місця проведення уроку.
    2. Заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.
    3. Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотичні та інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.
    4. Забороняється вживання нецензурних виразів і жестів.
    5. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території. Уразі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику або вихователю довідку від лікаря або заяву від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати без поважних причин забороняється.
    6. Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
    7. Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень.
    8. Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, а також з учнями.
    9. Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі - молодшим, хлопчики - дівчаткам. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
    10. Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей, що належать вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі. Учні бережуть майно школи.
    11. Фізична конфронтація, залякування і знущання га інші прояви булінгу є неприпустимими формами поведінки.
  1. Поведінка на заняттях
    1. До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до першого дзвінка; після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.
    2. Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин.
    3. У разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.
    4. Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя.
    5. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.
    6. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь- якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.
    7. Протягом уроку:
  • не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами;
  • не можна підводитися без дозволу учителя;
  • не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку;
  • забороняється користуватися мобільними телефонами.
    1. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника, вихователя) необхідно пред’являти щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.
    2. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків так і після їх закінчення.
    3. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку.
    4. Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
    5. Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань.
    6. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас.
    7. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.
  1. Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять
Час перерви - особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.
  1. Під час перерви учні зобов'язані:
  • навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;
  • рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;
  • підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням;
  • допомагати підготовляти клас на прохання вчителя до наступного уроку.
    1. Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, майстерня, спортзал).
    2. Під час перерв учням забороняється:
  • бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;
  • штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього;
  • сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися;
  • вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;
  • палити в будівлі і на території школи.
    1. Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.
    2. Після закінчення занять учень повинен:
  • зібрати свої речі, акуратно одягнутися і покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.
    1. Черговий по класу:
  • знаходиться в класі під час перерви;
  • забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення;
  • допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку;
  • стежить і підтримує відповідні санітарні умови.
    1. Забороняється перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.
    2. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії, знущання та булінг.
  1. Правила поведінки учнів в їдальні.
    1. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час. Під час обіду в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
    2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
    3. Виконують вимоги вчителя і працівників їдальні.
    4. Вживати їжу і напої тільки в їдальні.
    5. Учні прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.
    6. Дбайливо ставитись до майна шкільної їдальні.
    7. Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.
    8. Забороняється виносити їжу з їдальні.
Comments:
Only authorized users can leave comments.